Ogłoszenia parafialne

13.09.2020 – XXIV Niedziela Zwykła

Odpust parafialny – „Narodzenia N.M.P.

1. Dzisiaj nasza parafia sianowska przeżywa swój Odpust Parafialny „Narodzenia N.M.P.”. W Sanktuarium Msze Św. o godz. 6.00 i 7.30 oraz Suma o godz. 11.30. Od  9.00 powitanie pielgrzymów od strony Sierakowic a ogodz. 10.00 od strony Kartuz. O godz.10.45 na Placu Pielgrzymkowym nabożeństwo oczekiwania – Różaniec Św. pod przewodnictwem Ojca Józefa .

2. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie Ks. Bp Arkadiusz Okrój z Pelplina.  O godz. 11.15  wyruszy z kościoła procesja maryjna do ołtarza polowego – powitanie Ks. Bpa Arkadiusza przez przedstawicieli parafii i Msza Św. pontyfikalna. Po Sumie poświecenie ziarna siewnego a potem procesyjnie wracamy do Sanktuarium. W kościele poświęcenie dewocjonaliów i pożegnanie pielgrzymów.

3. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na wspólną modlitwę do Sanktuarium: o godz. 18.00 – Msza św., o godz.  19,30 – Różaniec Św., a o godz. 20.00 – ostatni Apel Sianowski z procesją maryjną ze świecami po Placu Pielgrzymkowym, którą poprowadzi parafia Św. Jana Chrzciciela z Sierakowic.

4.  Jutro przypada święto PODWYŻSZENIA Krzyża Świętego.

5. We wtorek – wspomnienie N.M.P. Bolesnej

6. W środę – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusz, papieża Cypriana, biskupa

7. W piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona polskiej młodzieży. O godz. 19.00 zapraszamy na

kolejny „Wieczór uwielbienia”

8.  Jutro po Mszy św. kolejne spotkanie dla Rady Parafialnej i naszych sołtysów

9. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.17.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem przeznaczona jest na Ziemię Świętą, przeniesiona z Wielkiego Piątku. Polecamy ją Waszej życzliwej ofiarności.

11. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Swój dyżur mają rodziny z Młyńska:  Małgorzaty Szwaba, Bożeny Biankowskiej i Agnieszki Piernickiej

12. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką; jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Naszym rolnikom, ogrodnikom i działkowiczom polecamy nowy „Kalendarz dla Rolników” na rok 2021. Są również pamiątki z naszego Sanktuarium.

13. Serdecznie witamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą odpustową Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli.