Ogłoszenia parafialne

5.04.2020 – Niedziela  Palmowa, czyli  Męki  Pańskiej

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Prośmy Go o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2. Dzisiaj w Niedzielę Palmową przynosimy do kościoła na Msze święte gałązki palm do poświęcenia.

3. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 18.00, potem Msza Św. wieczorna.

4. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii transmitowanej przez Internet i Telewizję .

Wielki Czwartek – dzień kapłański

W Parafii tylko jedna Msza Św. – Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, prosimy o modlitwę za swoich kapłanów: – i za tych żyjących i tych, których Pan Bóg już odwołał do siebie. Po Mszy Św. nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja

Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 20.00 w 5cioosobowych grupach po 15 minut

Wielki Piątek Męki Pańskiej

– Od godz. 17.00 dalszy ciąg adoracji Najśw. Sakramentu w „Ciemnicy”.

– O godz. 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia rozpoczynając Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego w niedzielę po Wielkanocy. Koronkę będziemy odmawiali codziennie przez 9 dni. Zapraszamy Drogich Parafian do wspólnej modlitwy na Koronce czy to w kościele czy w domu z całą rodziną.

– O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkopiątkową, na którą się składa: – Liturgia Słowa Bożego , – kazanie, – uroczysta Modlitwa Wiernych, – adoracja Krzyża, – Komunia Św., – potem przeniesienie Najśw. Sakramentu do „Grobu Pańskiego” i adoracja do 20.30.

– O godz. 20.30 zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żali,   które będą transmitowane z Sanktuarium. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas „święty post paschalny” zwany ścisłym.

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna

– Od godz. 8.00 sprzątamy kościół. Swój dyżur mają rodziny z Sianowskiej Huty: Jadwigi Czaja, Aldony Szwaba, Teresy Pelcer, Weroniki Król i Magdaleny Makurat

– O godz. 18.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim

– O godz. 20.00 rozpoczniemy Wigilię Paschalną. Rozpoczniemy od poświęcenia ognia i nowego paschału pod chórem. Potem w kościele śpiew „orędzia paschalnego”, uroczysta liturgia Słowa i dalszy ciąg Mszy św. Po Mszy św. nie ma już adoracji.

Kolekty i ofiary składane w te trzy święte dni oraz w niedzielę wielkanocną potraktujmy jako kolektę inwestycyjną z przeznaczeniem na remont ogrodzenia naszego cmentarza. Polecamy ją Waszej życzliwej pamięci i ofiarności.

Niedziela Wielkanocna

– O godz. 6.00 odprawimy Mszę św. Rezurekcyjną, czyli  Sumę parafialną. Po Mszy św. rezurekcyjnej zasiądziemy do uroczystego śniadanie wielkanocnego, głowa rodziny pobłogosławi pokarmy na stole, połamiemy się pobłogosławionym jajkiem i złożymy życzenia świąteczne.

– Następna Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.  Nie ma Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

5. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” godny uwagi a dla dzieci „Mały Pielgrzym” i „Mały Gość Niedzielny” a także „gratisowy” Nr „Dobrych Nowin”,  a także książeczka o Miłosierdziu Bożym

6. „Bóg zapłać” dzieciom za skarbonki „Jałmużny Postnej”. Prosimy je przynieść na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

7. Pamiętajmy o kwiatach do Grobu Pańskiego. Kwiaty zostały zamówione. Kto chciałby się włączyć to proszę złożyć swoją ofiarę do oznaczonej skarbonki pod chórem. Wszystkim ofiarodawcom już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Pozwólmy, by Chrystus oczyszczał i przemieniał nasze serca w spowiedzi wielkanocnej oraz życzymy wszystkim miłej niedzieli.