Ogłoszenia Parafialne – 19.02.2023 r.

19.02.2023 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”. Niech ta intencja towarzyszy nam u progu Wielkiego Postu.

 

 1. Dzisiaj, jutro i pojutrze w naszym Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu – dawne czterdziestogodzinne nabożeństwo wynagradzające za grzechy karnawału. O godz. 17.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha Adoracja do wieczornej Mszy św.

 

 1. W środę przeżywać będziemy Popielec. Ten dzień otwiera święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. U nas Msze św. o godz. 8.00, o 16.00 dla dzieci i młodzieży oraz wieczorem o godz. 18.00. W tym dniu kolekta jest naszą jałmużną wielkopostną.

 

 1. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców św. O. Pio.

 

 1. Piątek w Wielkim Poście jest Dniem Drogi Krzyżowej. Zapraszamy na to nabożeństwo pokutne wszystkich parafian, a więc na godz. 16.00 – dzieci, na godz. 17.30 – dorośli, a na godz. 19.00 dla młodzieży i tych, którzy wcześniej nie mogli. Na godz. 16.00 proszę przyjść z Krzyżem w ręku.

 

 1. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. i Drodze Krzyżowej. Swój dyżur mają rodziny z Koloni: Aleksandry Krefta, Aliny Cierockiej i Barbary Cierockiej. Również w piątek zapraszamy na „Katechezę dla dorosłych” do Domu Pielgrzyma po wieczornej Mszy św. i Drodze Krzyżowej.

 

 1. „Nauki przedślubne” dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński w naszym Sanktuarium odbędą się w Domu Pielgrzyma w najbliższą sobotę 25 lutego po Mszy św. wieczornej, tj. około 19.00 i w niedzielę 26 lutego po Sumie o godz. 12.00.

 

 1. W niedziele Wielkiego Postu śpiewać będziemy Gorzkie Żale na nabożeństwie pokutnym o godz. 17.30. Potem bezpośrednio Msza św. wieczorna.

 

 1. Przypominamy, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, będąc w stanie łaski, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach pokutnych. Ofiarujmy je w intencji wynagradzającej za swoje grzechy, a szczególnie za te zapomniane i przez to niewyspowiadane i nieodpokutowane.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”, zaś w kruchcie wyłożone są skarbonki miłosierdzia, które weźmiemy do naszych domów, a w Niedzielę Palmową przyniesiemy z powrotem do kościoła. Zachęcamy.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli, duchowego wejścia w czas Wielkiego Postu i zapraszamy ponownie.