OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 lutego 2023 r.

26.02.2023 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dzisiaj część II „Nauk przedślubnych” dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński w naszym Sanktuarium odbędzie się w Domu Pielgrzyma po Sumie o godz. 12.00.

 

 1. Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zwrócił się z prośbą, by w dniu dzisiejszym przed kościołami naszej diecezji zorganizować zbiórkę do puszek na rzecz „Jałmużny dla Ukrainy”.

 

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.30 z kazaniem pasyjnym, które głosić będzie ks. Andrzej Kmiecik – Proboszcz parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Strzepczu.

 

 1. Przez cały Wielki Post nie ustawajmy w ofiarach, umartwieniach i naprawianiu naszych serc. Własnym przykładem i modlitwą wspierajmy też wielkopostną akcję trzeźwości.

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców św. Moniki. Również tego dnia obchodzić będziemy czwartą rocznicę sakry biskupiej Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja, którego Bóg niech zachowa w zdrowiu po najdłuższe lata.

 

 1. W Piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wszystkich parafian, a więc na godz. 16.00 – dzieci, na godz. 17.30 – dorośli, a na godz. 19.00 dla młodzieży i tych, którzy wcześniej nie mogli. Na godz. 16.00 proszę przyjść z Krzyżem w ręku. Przypominamy, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, będąc w stanie łaski, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

I piątek miesiąca, poświęcony Boskiemu Sercu Pana Jezusa z Komunią wynagradzającą i modlitwą za misje. Z rana odwiedzimy naszych chorych. Okazja do spowiedzi św. Ipiątkowek dla dzieci i młodzieży od godz. 15.00. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kolektą na misje.

I sobota miesiąca, poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed Mszą św. odmówimy Różaniec w intencji wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata, a który poprowadzi Róża Rodziców Św. Michała Archanioła. Zapraszamy. Tego dnia obchodzimy również w całym Kościele Święto Św. Kazimierza, Królewicza.

 

 1. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. i Drodze Krzyżowej. Swój dyżur mają rodziny z Koloni: Ewy Goll, Bożeny Kuchta i Doroty Stenka.

 

 1. W przyszłą niedzielę w całej Polsce przed kościołami odbędzie się zbiórka na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”. Polecamy ją Waszej życzliwej ofiarności.

 

 1. Intencja modlitewna dla Rodziny Żywego Różańca na miesiąc marzec: módlmy się o dobrą spowiedź wielkanocną dla naszych parafian.

 

 1. Od przyszłej niedzieli – II Wielkiego Postu – będziemy przeżywali w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi O. Janusz Jędryszek z Polanowa. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Już teraz módlmy się o błogosławione owoce tych rekolekcji.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym”, dla Członków Żywego Różańca „Różaniec”, „Gość Niedzielny” oraz „paschaliki” w cenie 7 zł., zaś w kruchcie wyłożone są jeszcze skarbonki miłosierdzia.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.

 

 

R E K O L E K C J E  W I E L K O P O S T N E

5 – 8 marca 2023 r

 

5.03.2023

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

 

7.00

 

7.30

 

9.00

 

9.45

 

11.00

 

17.30

 

18.00

 

– Godzinki i Niepokalanym Poczęciu NMP

 

– Msza św. z nauką dla wszystkich

 

– Msza św. z nauką dla młodzieży

 

– Msza św. z nauką w Pomieczyńskiej Hucie

 

– Msza św. z nauką dla wszystkich

 

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 

– Msza św. z nauką dla wszystkich

 

 

6.03.2023

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

8.30

 

10.00

 

18.00

 

 

19.30

 

 

Msza św. z nauką dla dzieci szkolnych (klasy O – V)

 

– Msza św. z nauką dla kl. VI – VIII

 

– Msza św. z nauką dla wszystkich

nauka stanowa dla małżonków

 

– Msza św. z nauką dla młodzieży ze szkół średnich i zawodowych oraz tych, którzy wcześniej nie mogli

 

 

7.03.2023

 

WTOREK

 

 

8.30

 

10.00

 

18.00

 

19.30

 

 

Msza św. z nauką dla dzieci szkolnych (klasy O – V)

 

– Msza św. z nauką dla kl. VI – VIII

 

– Msza św. z nauką dla wszystkich

 

– Msza św. z nauką dla młodzieży ze szkół średnich i zawodowych oraz tych, którzy wcześniej nie mogli

 

 

8.03.2023

 

ŚRODA

 

ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

8.30

 

10.00

 

18.00

 

 

Msza św. z nauką dla dzieci szkolnych (klasy O – V)

 

– Msza św. z nauką dla kl. VI – VIII

 

– Msza św. z nauką dla wszystkich

– N O W E N N A  DO PANI SIANOWSKIEJ