OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 marca 2023 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

05.03.2023 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dzisiaj – w II Niedzielę Wielkiego Postu – rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi znany nam Ojciec Janusz Jędryszek – Franciszkanin z Polanowa. Program jest wywieszony w gablotce. Prosimy się z nim zapoznać i tak zaplanować sobie porządek dnia, aby skorzystać z naszej duchowej odnowy.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj do puszek z przeznaczeniem na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”.

 

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a po nich bezpośrednio Msza św. wieczorna.

 

 1. We wtorek przypada 81-sza rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Konstantyna Dominika. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

 

 1. W środę obchodzimy święto – 551 Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Dzieci modlących się za kapłanów.

 

 1. W Piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wszystkich parafian, a więc na godz. 16.00 – dzieci, na godz. 17.30 – dorośli, a na godz. 19.00 dla młodzieży i tych, którzy wcześniej nie mogli. Na godz. 16.00 proszę przyjść z Krzyżem w ręku. Przypominamy, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, będąc w stanie łaski, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Sprzątanie kościoła w sobotę. Swój dyżur mają rodziny z Koloni: Dominiki Stenka, Kamili Gosz i Sabiny Okrój.

 

 1. W przyszłą niedzielę – 12 marca na sumę o godz. 11.00 zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa. Prosimy jednocześnie, aby ta młodzież obowiązkowo uczestniczyła w czasie rekolekcji we Mszach św. i naukach o godz. 19.30 w poniedziałek i wtorek, w środę zaś o 18.00.

 

 1. W Niedzielę Palmową – 2 kwietnia odbędą się obchody Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Wyjazd autokarem z placu przed kościołem o godz. 12.00. Koszt 30 zł. od osoby. Obowiązkowo zapraszamy młodzież I roku formacji do bierzmowania z kl. VIII i pozostałych ze szkół ponadpodstawowych.

 

 1. Nasza parafia organizuje wyjazd do kina do Gdańska na film pt. „Opiekun” w dniu 25 marca. Koszt 40 zł, wyjazd o godz. 9.00. Zapisy u ks. Marcina.

 

 1. 25 marca rozpoczniemy po raz kolejny Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii, zwłaszcza tych, którzy jeszcze ani razu nie podjęli trudu modlitwy w tej intencji.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, „paschaliki” w cenie 7 zł., a także świece, z których ofiary przeznaczone będą na Kartuskie Hospicjum.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.