OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.03.2023 r.

12.03.2023 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a po nich bezpośrednio Msza św. wieczorna.

 

 1. W poniedziałek przypada 10 wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech Bóg zachowa Go w zdrowiu po najdłuższe lata.

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus .

 

 1. W Piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wszystkich parafian, a więc na godz. 16.00 – dzieci, na godz. 17.30 – dorośli, a na godz. 19.00 dla młodzieży i tych, którzy wcześniej nie mogli. Na godz. 16.00 proszę przyjść z Krzyżem w ręku. Przypominamy, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, będąc w stanie łaski, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Sprzątanie kościoła w sobotę. Swój dyżur mają rodziny z Koloni: Marii Szreder, Moniki Dziedzic i Łukasza Skrzypkowskiego.

 

 1. W przyszłą niedzielę – IV Wielkiego Postu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. W tym roku przybędzie do naszej parafii alumn Seminarium Duchownego, aby przez posługę osobistego świadectwa zaznaczyć obecność Seminarium w życiu Kościoła Diecezjalnego. Po Sumie o godz. 11.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie powołaniowe w Sanktuarium.

 

 1. W Niedzielę Palmową – 2 kwietnia odbędą się obchody Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Wyjazd autokarem z placu przed kościołem o godz. 12.00. Koszt 30 zł. od osoby. Obowiązkowo zapraszamy młodzież I roku formacji do bierzmowania z kl. VIII i pozostałych ze szkół ponadpodstawowych.

 

 1. Nasza parafia organizuje wyjazd do kina do Gdańska na film pt. „Opiekun” w dniu 25 marca. Koszt 40 zł, wyjazd o godz. 9.00. Zapisy u ks. Marcina.

 

 1. 25 marca rozpoczniemy po raz kolejny Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii, zwłaszcza tych, którzy jeszcze ani razu nie podjęli trudu modlitwy w tej intencji.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, „paschaliki” w cenie 7 zł., a także świece, z których ofiary przeznaczone będą na Kartuskie Hospicjum.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.