OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.03.2023 r.

19.03.2023 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. W dniu dzisiejszym witamy w naszym Sanktuarium kleryka III roku Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie Mateusza Orłowskiego, który podzieli się z nami swoim świadectwem powołania. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze Pelplińskie Seminarium.

 

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a po nich Msza św. wieczorna.

 

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, przeniesiona z dnia dzisiejszego.

 

 1. We wtorek zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej z udziałem kapłanów z dekanatu w godz. 8:00 – 9:00 oraz 16:30 – 18:00. Nie odkładajmy na ostatni moment tego najważniejszego przygotowania do przeżycia Świąt Wielkanocnych.

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św.          o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Świętej Filomeny.

 

 1. W Piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wszystkich parafian, a więc na godz. 16.00 – dzieci, na godz. 17.30 – dorośli, a na godz. 19.00 dla młodzieży i tych, którzy wcześniej nie mogli.

 

 1. W piątek po raz pierwszy wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa z parafii Św. Kazimierza w Kartuzach, rozpoczęta Mszą św. o godz. 20.30.

 

 1. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 z obrzędem przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przynosimy świece. Podczas wieczornej Mszy św. nastąpi obrzęd poświęcenia książeczek do nabożeństwa dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

 

 1. Sprzątanie kościoła w sobotę po rannej Mszy św. Swój dyżur mają rodziny z Koloni: Marii Skrzypkowskiej, Jolanty Skrzypkowskiej i Anny Węsierskiej.

 

 1. Zapraszamy na kolejny „Wielkopostny Wieczór Uwielbienia” w najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej.

 

 1. Trwają zapisy na wyjazd w Niedzielę Palmową – 2 kwietnia na obchody Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Wyjazd autokarem z placu przed kościołem o godz. 12.00. Koszt 30 zł. od osoby.

 

 1. Nasza parafia organizuje wyjazd do kina do Gdańska na film pt. „Opiekun” w dniu 25 marca. Koszt 40 zł, wyjazd o godz. 9.00. Są jeszcze wolne miejsca.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” oraz świece, z których ofiary przeznaczone będą na Kartuskie Hospicjum.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.