OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2023 r.

26.03.2023 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a po nich Msza św. wieczorna.

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Bł. Carla Acutisa.

 

 1. W Piątek zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo Kaszubskiej Drogi Krzyżowej na godz. 17.00, stąd o godz. 16.00 i 17.30 nie będzie. O godz. 19.00 odbędzie się dla młodzieży i tych, którzy wcześniej nie mogli.

 

 1. „Bóg zapłać” tym, którzy mieli swój udział w przygotowaniu poczęstunku dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Kartuz. Natomiast w sobotę – 1 kwietnia nad ranem przybędą do naszego Sanktuarium uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Sierakowic. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wspomóc utrudzonych pątników, prosimy o dostarczenie wiktuałów i ciast do Domu Pielgrzyma w piątkowy wieczór. Prosimy jednocześnie o uporządkowanie poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej na placu pielgrzymkowym.

 

 1. W tym tygodniu przypada – I sobota miesiąca, poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 odmówimy Różaniec wynagradzający za grzechy nasze i całego świata, który poprowadzi Róża Matek P. Serkowskiej.

 

 1. Pamiętajmy o kwiatach do Grobu Pańskiego. Kwiaty zostały już zamówione. Kto chciałby się włączyć, prosimy o złożenie swojej ofiary do oznaczonej skarbonki pod chórem. Wszystkim ofiarodawcom już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. Sprzątanie kościoła w sobotę. Swój dyżur mają rodziny z Koloni: Anny Pionk, Ewy Czaja i Moniki Laskowskiej.

 

 1. Zapraszamy do składania „Skarbonek Miłosierdzia” jako naszej jałmużny wielkopostnej.

 

 1. Intencja modlitewna na miesiąc kwiecień dla Rodziny Żywego Różańca: o dobrą spowiedź wielkanocną dla tych naszych parafian, którzy jeszcze nie pojednali się z Panem Bogiem w sakramentalnej spowiedzi świętej.

 

 1. W przyszłą sobotę na godz. 10.00 do Domu Pielgrzyma zapraszamy chętną młodzież i dzieci naszej parafii, którzy chcieliby wspólnie z dorosłymi przygotować palmy na Niedzielę Palmową. Ofiary z tych palm będą przeznaczone na cele charytatywne.

 

 1. W przyszłą Niedzielę – Palmową będziemy przeżywali 18 rocznicę „odejścia do Domu Ojca” Św. Jana Pawła II oraz 18 rocznicę sakry biskupiej naszego Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny, którego Bóg niech zachowa po najdłuższe lata.
 2. W związku z informacjami o tym, że toalety przy Domu Pielgrzyma nie zawsze są dobrze uszanowane oraz stają się miejscem schadzek młodzieży – od dnia dzisiejszego klucz do toalet będzie w zakrystii. Kto będzie chciał skorzystać może podejść do zakrystii.
 3. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, „Różaniec” oraz świece, z których ofiary przeznaczone będą na Kartuskie Hospicjum.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.