Ogłoszenia Parafialne – NIEDZIELA PALMOWA – 02.04.2023 r.

02.04.2023 – NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak  przychodzi dziś do każdego z nas. Prośmy Go o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

Dzisiaj podczas każdej Mszy św. święcimy gałązki palm, z których ofiary będą przeznaczone na cele duszpasterstwa młodzieży naszej parafii.  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a po nich Msza św. wieczorna.

Chorych odwiedzimy: w poniedziałek od godz. 10.30 – księdza wikariusza, we wtorek od godz. 8.00 – księdza proboszcza.

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

WIELKI  CZWARTEK – DZIEŃ  KAPŁAŃSKI

W parafii tylko jedna Msza Św. – Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, prosimy o modlitwę za swoich kapłanów – i za tych żyjących i tych, których Pan Bóg już odwołał do siebie. Po Mszy Św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 20.00.

WIELKI  PIĄTEK  MĘKI  PAŃSKIEJ

– Na godz. 8.00 zapraszamy na „Jutrznię Wielkopiątkową” w „Ciemnicy”.

– O godz. 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, rozpoczynając Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego w niedzielę po Wielkanocy. Koronkę będziemy odmawiali codziennie przez 9 dni. Zapraszamy Drogich Parafian do wspólnej modlitwy na Koronce czy to w kościele czy w domu z całą rodziną.

O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkopiątkową, na którą się składa: – Liturgia Słowa Bożego, – kazanie, – uroczysta Modlitwa Wiernych, – adoracja Krzyża, – Komunia Św., – potem przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Grobu Pańskiego” i adoracja do godz. 20.00, zakończona Gorzkimi Żalami (3 części). Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas „święty post paschalny” zwany ścisłym.

WIELKA  SOBOTA  – WIGILIA PASCHALNA

– Od godz. 8.00 sprzątamy kościół. Swój dyżur mają rodziny z Koloni: Haliny Maciejczyk, Ireny Stencel, Joanny Cierockiej.

– Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: – Pomieczyńska Huta – godz. 15.00, Sianowska Huta – godz. 15.30, Sianowo – godz. 16.00.

– O godz. 18.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim.

– O godz. 20.00 rozpoczniemy WIGILIĘ PASCHALNĄ. Rozpoczniemy od poświęcenia ognia i nowego paschału na zewnątrz kościoła, potem w kościele śpiew „Orędzia Paschalnego”, uroczysta liturgia Słowa, liturgia chrzcielna oraz liturgia eucharystyczna. Po Mszy św. nie ma już adoracji.

– Kolekty i ofiary składane w te trzy święte dni oraz w niedzielę wielkanocną potraktujmy jako kolektę inwestycyjną z przeznaczeniem na remont ostatniej części ogrodzenia naszego cmentarza. Polecamy ją Waszej życzliwej pamięci i ofiarności.

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA

– O godz. 6.00 odprawimy Mszę św. Rezurekcyjną. Po niej zasiądziemy do uroczystego śniadania wielkanocnego, połamiemy się pobłogosławionym jajkiem i złożymy życzenia świąteczne.

– Następna Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Nie ma Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

 

„Bóg zapłać” tym, którzy mieli swój udział w przygotowaniu poczęstunku dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Sierakowic.

Pamiętajmy o kwiatach do Grobu Pańskiego. Kwiaty zostały już zamówione. Kto chciałby się włączyć, prosimy o złożenie swojej ofiary do oznaczonej skarbonki pod chórem. Wszystkim ofiarodawcom już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy do składania „Skarbonek Miłosierdzia” jako naszej jałmużny wielkopostnej.

Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” oraz świece, z których ofiary przeznaczone będą na Kartuskie Hospicjum.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Pozwólmy, by Chrystus oczyszczał i przemieniał nasze serca w spowiedzi wielkanocnej oraz życzymy wszystkim miłej niedzieli.