OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.04.2023 r.

16.04.2023 – II NIEDZIELA WIELKANOCNA
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiejsza niedziela, kończąca oktawę Wielkanocy, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, jest nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które odprawimy o godz. 15.00. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj podczas zbiórki na cele charytatywne.

3. Dzisiaj na Sumę o godz. 11.00 zapraszamy młodzież wraz z rodzicami przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku. Młodzież ta rozpocznie nowennę do Ducha Świętego przed przyjęciem tego sakramentu. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa. Od poniedziałku młodzież ta będzie uczestniczyła we Mszy św. wieczornej i w Nowennie przed bierzmowaniem każdego dnia. Po Mszach św. będą spotkania formacyjne i ćwiczenia. Wszystkich Rodziców i pozostałych członków rodziny zapraszamy, w miarę możliwości, o towarzyszenie naszej młodzieży, modląc się o dary Ducha Świętego.

4. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek p. Cirockiej.

5. W przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka na wyposażenie Kartuskiego Hospicjum „Domu Nadziei” – „Pola Nadziei 2023”. Za złożone ofiary już teraz odpowiedzialni za to dzieło składają serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Biblijną. Zapraszamy tego dnia na nabożeństwo celebracji Bożego Słowa na godz. 17.30.

7. Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem. Swój dyżur mają rodziny z Koloni: Ewy Bigus, Reginy Bigus i Wiolety Bigus.

8. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

9. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.