IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

                  – 30.04.2023 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na kościoły nowobudujące się w naszej diecezji.

 

 1. Od 1 maja Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 19.00.

 

 1. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc maryjnego rozmodlenia na „Litanii Loretańskiej”. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe do Sanktuarium: = w niedziele na godz. 18.30 z litanią śpiewaną, a w dni powszednie po Mszy św.

 

 1. W środę przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Po Sumie odnowimy „Milenijny Akt Oddania Polski”.

 

 1. W czwartek Kościół wspomina Św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 Strażaków naszej parafii wraz z rodzinami.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

I czwartek miesiąca – poświęcony naszym modlitwom za kapłanów, kleryków i o nowe powołania kapłańskie: rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek p. Stankowskiej. Zapraszamy.

I piątek miesiąca – poświęcony Boskiemu Sercu Pana Jezusa z Komunią wynagradzającą i modlitwą za misje. Z rana odwiedzimy naszych chorych. Okazja do spowiedzi św. Ipiątkowek dla dzieci i młodzieży od godz. 18.00. O godz. 19.00 Msza św. wieczorna z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kolektą na misje.

I sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 18.30 odmówimy Różaniec w intencji wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata, a który poprowadzi Róża Ojców p. Formeli. Zapraszamy.

 

 1. W sobotę – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.

 

 1. Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem. Swój dyżur mają rodziny z Koloni: Jadwigi Pryczkowskiej, Ireny Szuta i Ireny Miotk.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny” oraz krótkie rozważania Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego o Matce Bożej na miesiąc maj „31 dni z Maryją” w cenie 8 zł.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.