OGŁOSZENIA PARAFIALNE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

            WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023 r.

 

 1. Dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa jest Jego Wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca w niebie. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.

 

 1. Dzisiaj Nabożeństwo Majowe z Litanią śpiewaną o godz. 18.30, a w dni powszednie recytowana po Mszy św.

 

 1. Od dzisiaj do soboty przeżywać będziemy „Dni modlitw o Ducha Świętego”.

 

 1. W tym ostatnim tygodniu przed przyjęciem I Komunii Świętej zapraszamy dzieci wraz z rodzicem na spotkanie:- we wtorek, czwartek i piątek na godz. 16.00 – ćwiczenia; – w środę natomiast zapraszamy na Mszę św. wieczorną – polecimy wszystkie dzieci opiece Matki Bożej Sianowskiej.

 

 1. W czwartek 25 maja – w naszej parafii dzień duchowej adopcji dziecka poczętego. Tego dnia adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 30 odmówimy Różaniec św. w intencji dziecka poczętego, a zagrożonego aborcją, który poprowadzi p. Aleksandra Marczyńska. Zapraszamy.

 

 1. W piątek przypada „Dzień Matki”. Zapraszamy nasze Kochane Mamy na wspólną modlitwę do Sanktuarium.

 

 1. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili uroczystość „Zesłania Ducha Świętego”. W naszej parafii odbędzie się uroczysta I Komunia Święta dzieci na Sumie o godz. 11.00.

 

 1. Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem. Swój dyżur mają rodzice dzieci Ikomunijnych ze Staniszewa, zaś po uroczystości w poniedziałek wieczorem rodzice z Kolonii i Pomieczyńskiej Huty.

 

 1. Dekanalny duszpasterz młodzieży organizuje wyjazd 3 czerwca br. do Lednicy na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych. Zapisywać się można w parafii pw. Św. Wojciecha w Kartuzach od czwartku 25 maja. Koszt od osoby: 110 zł. Więcej informacji u ks. Tomasza Mizyka z Kartuz. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. We wtorek – 6 czerwca dzieci Ikomunijne wezmą udział w Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Swarzewie – Królowej Polskiego Morza. Osoby chętne mogą zapisywać się u ks. Marcina w zakrystii. Koszt – 140 zł. od osoby.

 

 1. W sobotę – 17 czerwca nasza parafia weźmie udział w IX Odpuście Kaszubskim na Świętej Górze Polanowskiej. Osoby chętne również mogą zapisywać się w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”, a dla najmłodszych „Mały Gość Niedzielny”. Polecamy waszej uwadze pamiątki z Sanktuarium.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli. zapraszamy ponownie.