OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 04.06.2023 r.

04.06.2023 – NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

 

 1. Dzisiaj w uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Jutro w liturgii wspominamy Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

 1. W czwartek będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na zewnątrz kościoła. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas obecny. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego Boże błogosławieństwo. Msze św. tego dnia jak w niedzielę: po Mszy św. o godz. 9:00 wyruszy procesja eucharystyczna. Potem wrócimy do świątyni, aby tu wyśpiewać dziękczynne „Te Deum” – „Ciebie, Boga, wysławiamy” i otrzymać końcowe błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem z możliwością uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Oczyśćmy również nasze serca, by były w stanie łaski uświęcającej, dlatego zapraszamy szczególnie do spowiedzi św. w poniedziałek, we wtorek i w środę – pół godziny przed Mszą św.

 

 1. Zapraszamy dziewczynki z klas „O – III” na próbę sypania kwiatków przed uroczystością Bożego Ciała w poniedziałek i środę na godz. 16.00. Prosimy rodziców i panie katechetki o przeprowadzenie tejże próby.

 

 1. Przez całą oktawę, do następnego czwartku, 15 czerwca, będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Eucharystii. Codzienną Mszę św. połączymy z czerwcowym nabożeństwem i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Choć nie będą to już dni wolne od pracy, postarajmy się licznie przyjść na to spotkanie z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, przynajmniej jedna osoba z rodziny.

 

 1. Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 9 czerwca 2023 r.

 

 1. Sprzątanie kościoła w środę po Mszy św. Dyżur mają rodziny: z Kolonii Krystyny Mielewczyk oraz z Chojny: Magdaleny Piwka i rodziny Kożyczkowskich.

 

 1. Sprzątanie kościoła również w sobotę po Mszy św. Dyżur mają rodziny z Chojny: Danuty Tomczyk, Natalii Szczęsnej i Moniki Olfier.

 

 1. W sobotę – 17 czerwca nasza parafia weźmie udział w IX Odpuście Kaszubskim na Świętej Górze Polanowskiej. Osoby chętne również mogą zapisywać się w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” oraz darmowy numer „Dobrych Nowin”. Polecamy waszej uwadze pamiątki z Sanktuarium.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli. zapraszamy ponownie.