Ogłoszenia Parafialne – 11.06.2023 r.

11.06.2023 – X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała: – Orkiestrze pod batutą Eugeniusza Szuttenberga, za przygotowanie czterech ołtarzy: Państwu Wencel, Pryczkowskim, Węsierskim i Dampc, Panom Szafarzom, Panu Organiście, służbie liturgicznej, wszystkim niosącym sztandary           i feretrony, Dzieciom I-Komunijnym niosącym piękne białe róże, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz paniom pomagającym, panom od baldachimu oraz Paniom z kuchni. Wszystkim za wszystko szczere Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek Św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła, a w środę Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

 

 1. Przez całą oktawę Bożego Ciała do następnego czwartku, 15 czerwca, uwielbiamy Pana Jezusa w Eucharystii. Codzienną Mszę św. o godz. 18.00 łączymy z czerwcowym nabożeństwem i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Choć nie są to dni wolne od pracy, postarajmy się licznie przyjść na to spotkanie z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, przynajmniej jedna osoba z rodziny. W dzisiejszą niedzielę procesja eucharystyczna po Sumie o godz. 11.00. W czwartek, na zakończenie oktawy, odprawimy obrzęd błogosławieństwa wianków.

 

 1. We wtorek Ośrodek Geriatryczny w Sianowie obchodzi swój Srebrny Jubileusz. Wszystkich mieszkańców, pracowników, przyjaciół i dobrodziejów Ośrodka zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 w naszym Sanktuarium.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Po Mszy św. i procesji zapraszamy na Wieczór Uwielbienia – „Uwielbienie Serca Jezusowego”.

 

 1. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia nasza parafia weźmie udział w IX Odpuście Kaszubskim na Świętej Górze Polanowskiej. Osoby chętne mogą zapisywać się w zakrystii. Jest jeszcze bardzo dużo wolnych miejsc. Koszt/os. 65 zł. Wyjazd o godz. 8.00 przy Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Zarówno w przyszłą niedzielę, tj. 18 czerwca, jak i 25 czerwca Msze św. w kaplicy w Pomieczyńskiej Hucie będą sprawowane o godz. 10.00.

 

 1. Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Sianowie zaprasza w przyszłą niedzielę na uroczystość z okazji Jubileuszu 30 – lecia powstania tegoż Oddziału. Rozpocznie się ona Mszą św. w naszym Sanktuarium o godz. 14.00, pod przewodnictwem ks. Jerzego Zgody – proboszcza z Parchowa. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Sprzątanie kościoła w sobotę po Mszy św. Dyżur mają rodziny z Chojny: Mirosławy Merchel, Andrzeja Rulisa i Ewy Mejer.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”. Polecamy waszej uwadze pamiątki z Sanktuarium.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.