OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 czerwca 2023 r.

18.06.2023 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, a w sobotę obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Ojców p. Franciszka Szwaby. Tego dnia również nasz Ksiądz Proboszcz obchodzi swoje 71 Urodziny. Podczas Mszy Św. będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo, szczególnie łaskę zdrowia i opiekę Pani Sianowskiej w życiu kapłańskim po najdłuższe lata dla Zacnego Jubilata. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny. Tego dnia do naszego Sanktuarium na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy dzieci i młodzież wraz z nauczycielami i rodzicami, by podziękować Panu Bogu za czas edukacji i wychowania.

 

 1. Sołtysi Staniszewa, Sianowa i Koloni wraz z Radami Sołeckimi zapraszają na „Sobótki nad jeziorem w Sianowie” w sobotę 24 czerwca br. Początek o godz. 16.00, przewidziane są gry i zabawy dla dzieci, pływanie motorówką po jeziorze, ognisko, gastronomia, a o godz. 20.00 zabawa dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę, tj. 25 czerwca Msza św. w kaplicy w Pomieczyńskiej Hucie również będzie sprawowana o godz. 10.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, tj. 25 czerwca, przed Sumą o godz. 10.30 różaniec św. w intencji dziecka poczętego, a zagrożonego aborcją poprowadzi p. Aleksandra Marczyńska.

 

 1. Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Sianowie zaprasza w dniu dzisiejszym na uroczystość z okazji Jubileuszu 30 – lecia powstania tegoż Oddziału. Rozpocznie się ona Mszą św. w naszym Sanktuarium o godz. 14.00, pod przewodnictwem ks. Jerzego Zgody – proboszcza z Parchowa. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Od jutra z pracą remontową nad odmalowaniem wnętrza naszego Sanktuarium wchodzi ekipa p. Adama Serkowskiego. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za podjęcie się tego zadania.

 

 1. Sprzątanie kościoła w sobotę po Mszy św. Dyżur mają rodziny: z Chojny Brygidy Mejer oraz z Sianowskiej Huty: Ireny Miotk i Julii Wrońskiej.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, a dla najmłodszych „Mały Gość Niedzielny”. Polecamy waszej uwadze pamiątki z Sanktuarium.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.