XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 czerwca 2023 r.

25.06.2023 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem 25 czerwca, w naszej parafii dniem modlitwy w intencji dziecka poczętego, a zagrożonego aborcją. Dlatego też przed Sumą o godz. 10.30 różaniec św. w tej intencji poprowadzi p. Aleksandra Marczyńska.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek Najświętszą Maryję Pannę Nieustającej Pomocy, w środę Św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła, a w czwartek obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tę uroczystość kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej (Świętopietrze).

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża p. Doroty Pakura.

 

 1. W tym tygodniu z Dni Eucharystycznych przypada:

– I sobota miesiąca, poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed Mszą Św. odmówimy Różaniec św. w intencji wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata, a który poprowadzi Róża Rodziców Św. Siostry Faustyny. Zapraszamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę, tj. 2 lipca Msza św. w kaplicy w Pomieczyńskiej Hucie również będzie sprawowana o godz. 10.00.

 

 1. Intencja modlitewna na miesiąc lipiec dla Rodziny Żywego Różańca przy naszej Parafii: „Módlmy się o dobre przygotowanie i przeżycie Kaszubskiego Odpustu Matki Boskiej Szkaplerznej w naszym Sanktuarium oraz o łaski Ducha Świętego dla Ojca Janusza Jędryszka, Franciszkanina z Polanowa, który duchowo poprowadzi nas przez ten czas odpustowy”.

 

 1. Powoli zbliżamy się do naszego Wielkiego Kaszubskiego Odpustu w dniach od 15 – 24 lipca. Program już jest na naszej stronie internetowej oraz w kruchcie kościoła.

 

 1. Z przyczyn czasowego usunięcia w kruchcie gablot parafialnych na czas malowania odczytam zapowiedzi przedślubne:

– Gracjan Jan Szutenberg – kawaler – zam. Sianowo 23

– i Anna Plichta – panna – zam. Ostrzyce, ul. Kasztelańska 2 – zapowiedź I

 

– Paweł Cierocki – kawaler – zam. Pomieczyńska Huta 26

– i Martyna Hewelt – panna – zam. Wilanowo, ul. Górna 38 – zapowiedź I

 

 1. Sprzątanie kościoła w piątek po Mszy św. Dyżur mają rodziny z Sianowskiej Huty: Marii Anolik, Karoliny Anolik i Małgorzaty Klawikowskiej.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.