XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02.07.2023 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek Święto Św. Tomasza, Apostoła, w czwartek Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy, a w sobotę Św. Jana z Dukli, Prezbitera.

 

  1. We wtorek po Mszy św. spotkanie w plebanii dla Rady Parafialnej i naszych sołtysów w sprawie naszego przygotowania do Wielkiego Odpustu Kaszubskiego.

 

  1. W tym tygodniu z Dni Eucharystycznych przypada:

I czwartek miesiącapoświęcony naszym modlitwom za kapłanów, kleryków i o nowe powołania kapłańskie: rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców Św. Jana Pawła II. Zapraszamy.

I piątek miesiąca – poświęcony Boskiemu Sercu Pana Jezusa z Komunią wynagradzającą i modlitwą za misje. Z rana odwiedzimy naszych chorych. Okazja do spowiedzi św. Ipiątkowek dla dzieci i młodzieży od godz. 18.00. O godz. 19.00 Msza św. wieczorna z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kolektą na misje.

 

  1. Od przyszłej niedzieli Msza św. w kaplicy w Pomieczyńskiej Hucie już o godz. 9.45.

 

  1. Już został wywieszony plakat z programem naszego Kaszubskiego Odpustu Matki Boskiej Szkaplerznej w Sianowie. Jest również na stronie internetowej. Prosimy się z nim zapoznać i tak zaplanować swoje zajęcia i pracę, aby w sposób pełny wziąć w nim swój udział, czyli przynajmniej w jednym nabożeństwie codziennie. Potraktujmy ten czas jako nasze dłuższe nieco rekolekcje wakacyjne. Odpust będzie trwał całą Oktawę, czyli 8 dni. Rozpoczniemy w sobotę 15 VII Mszą Św. dla chorych na duszy i ciele, a zakończymy w poniedziałek 24 VII na cmentarzu Mszą Św. za naszych bliskich zmarłych. Całą Oktawę Odpustu prowadzić będzie Ojciec Janusz Jędryszek, Franciszkanin z Polanowa. Módlmy się o łaski Ducha Świętego dla niego, a dla nas o dobrą spowiedź odpustową i łaski odpustu zupełnego.

 

  1. Zapowiedzi przedślubne:

– Gracjan Jan Szutenberg – kawaler – zam. Sianowo 23

– i Anna Plichta – panna – zam. Ostrzyce, ul. Kasztelańska 2 – zapowiedź II

 

– Paweł Cierocki – kawaler – zam. Pomieczyńska Huta 26

– i Martyna Hewelt – panna – zam. Wilanowo, ul. Górna 38 – zapowiedź II

 

– Mateusz Leszczyński – kawaler – zam. Gdańsk, ul. Radiowa 16E

– i Aleksandra Maria Szeszuła – panna – zam. Sianowska Huta 38 – zapowiedź I

 

  1. Sprzątanie kościoła w piątek po Mszy św. Dyżur mają rodziny z Sianowskiej Huty: Elżbiety Kostuch, Gabrieli Kostuch i Anety Kostuch.

 

  1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, a dla Członków Żywego Różańca czasopismo „Różaniec”.

 

  1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.