09.07.2023 r. – Ogłoszenia Parafialne

 • – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek Święto Św. Benedykta, Opata z Monte Cassino, patrona Europy, w środę Św. Brunona z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika, a w czwartek Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, Pustelników.

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców Św. Józefa.

 

 1. Z serca dziękujemy P. Adamowi Serkowskiemu i jego ekipie za piękne odmalowanie naszego Sanktuarium – Ku chwale Boga i pożytkowi wiernych. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Już został wywieszony plakat z programem naszego Kaszubskiego Odpustu Matki Boskiej Szkaplerznej w Sianowie. Jest również na stronie internetowej. Są także małe, podręczne programy wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy się z nim zapoznać i tak zaplanować swoje zajęcia i pracę, aby w sposób pełny wziąć w nim swój udział, czyli przynajmniej w jednym nabożeństwie codziennie. Potraktujmy ten czas jako nasze dłuższe nieco rekolekcje wakacyjne. Odpust będzie trwał całą Oktawę, czyli 8 dni. Rozpoczniemy w sobotę 15 VII Mszą Św. dla chorych na duszy i ciele, a zakończymy w poniedziałek 24 VII na cmentarzu Mszą Św. za naszych bliskich zmarłych. Całą Oktawę Odpustu prowadzić będzie Ojciec Janusz Jędryszek, Franciszkanin z Polanowa. Módlmy się o łaski Ducha Świętego dla niego, a dla nas o dobrą spowiedź odpustową i łaski odpustu zupełnego.

 

 1. Sobota będzie dla nas dniem spowiedzi św. przed Odpustem. I tak:

z  rana: – od godz. 9.00 do 10.00 dla chorych

po południu: – od godz. 16.00 do 17.00 dla dzieci

wieczorem: – od godz. 17.30 do 18.30 dla wszystkich

i dodatkowo od godz. 21.00 dla tych, co nie mogli wcześniej.

Niech nie będzie wśród nas parafianina, który nie przystąpi w tych świętych dniach odpustowych do Komunii św.

 

 1. W sobotę o godz. 9.30 odmówimy Różaniec św. w intencji wszystkich chorych na duszy i ciele, a o godz. 10.00 będzie Msza św. dla chorych, której przewodzić będzie i Słowo Boże wygłosi Kan. Zbigniew Kulwikowski z Żelistrzewa. Po Mszy św. błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki. Będzie również możliwość przyjęcia do Świętego Szkaplerza. Można go nabyć w zakrystii za 10 zł. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium wszystkich chorych, przywieźcie ich do Pani Sianowskiej.

 

 1. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. rozpoczynającą nasz Kaszubski Odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, której przewodniczyć będzie Ks. Jerzy Zgoda – proboszcz z Parchowa.

 

 1. Po tej Mszy św. będzie czuwanie modlitewne dla młodzieży pod przewodnictwem ks. Marcina. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież.

 

 1. O godz. 22.00 na placu pielgrzymkowym odprawimy Drogę Krzyżową ze świecami. Specjalne świece z lampionami rozprowadzać będziemy w kruchcie kościoła. Cena kompletu 6 zł.

 

 1. O północy uroczysta Msza św. ku czci Matki Boskiej Sianowskiej, której przewodniczyć będzie ks. Kan. Marian Miotk, nasz ziomek. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Niedzielę odpustową rozpoczniemy o godz. 5.30 śpiewem Godzinek, a potem Msze św. o 6.00 i 7.30. Od godz. 9.00 powitanie pielgrzymek. O godz. 10.40 podczas nabożeństwa oczekiwania odmówimy Różaniec św. w języku kaszubskim przy ołtarzu polowym, a który poprowadzi O. Janusz.

 

 1. Suma Odpustowa pod przewodnictwem naszego Arcypasterza Ks. Bpa Ryszarda Kasyny o godz. 11.30. Rozpocznie się w kościele uroczystym odsłonięciem Cudownej Figury Pani Sianowskiej. Potem udamy się w sposób procesyjny do ołtarza polowego. Podczas Mszy św. śpiewać będzie chór „Petrus et Paulus” z parafii z Kamienia Krajeńskiego z naszą orkiestrą. Po Mszy św. procesyjne przejście do kościoła i uroczyste zasłonięcie Figury Pani Sianowskiej. Potem pożegnanie pielgrzymów i nałożenie nowych szkaplerzy.

 

 1. O godz. 18.00 w kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 19.00 Msza św. wieczorna z kazaniem.

 

 1. Na godz. 20.30 zapraszamy na wspólny Różaniec św., który poprowadzą Zelatorki i Zelatorzy z różańca niedzielnego, a o godz. 21.00 odprawimy Apel Sianowski z procesją maryjną po placu pielgrzymkowym, który poprowadzi nasza parafia. Na procesję bierzemy ze sobą świece z lampionami.

 

 1. Apel Sianowski odprawiać będziemy codziennie przez całą Oktawę Odpustu, a potem w każdą niedzielę aż do odpustu wrześniowego. Każdy Apel poprowadzi inna parafia. A my potraktujmy ten Apel jako swoją wieczorną modlitwę. Nie może nas tu zabraknąć.

 

 1. Sprawy porządkowe:

 

sprzątanie kościoła i jego obejścia w czwartek od godz. 8.00. W tym tygodniu swój dyżur mają rodziny z Sianowskiej Huty: Jolanty Szreder, Lucyny Voigt, Bernadety Jankowskiej, Anity Sikora i Bożeny Szreder

– opiekujących się poszczególnymi stacjami Drogi Krzyżowej prosimy o ich przygotowanie do uroczystości odpustowych

– młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz z klasy VIII prosimy, by również w czwartek od godz. 9.00 przygotowały ołtarz polowy i jego obejście do Odpustu. Przynosimy ze sobą wiaderka i miotły

– prosimy także o uprzątnięcie grobów swoich bliskich na cmentarzu parafialnym.

 

 1. W tym roku Odpustem, pod względem bezpieczeństwa i porządku, opiekują się strażacy z OSP Staniszewo. Wspólnie z policją i strażą miejską będą kierować ruchem i porządkiem podczas uroczystości. Nad całością czuwa nasz Radny parafialny Pan Bogdan Gruba.

 

 1. Młodzież chętną do pomocy przy rozprowadzaniu pamiątek serdecznie zapraszam do podejścia dzisiaj do zakrystii.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” oraz „Kalendarz na 2024 r.” (m-c lipiec poświęcony naszemu Sanktuarium) w cenie 10 zł.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.