OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.08.2023 r. – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2023 r. –XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

  1. Zapraszamy na Apel Sianowski. Dzisiaj poprowadzi parafia z Sulęczyna. Rozpoczniemy Mszą św. wieczorną o godz. 19.00. Potem o 20.30 Różaniec i o godz. 21.00 Apel Sianowski z procesją maryjną na Placu Pielgrzymkowym. We wtorek 15 sierpnia poprowadzi parafia pw. Św. Michała Archanioła z Lipusza, z kolei za tydzień poprowadzi parafia z Chmielna. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia NMP. U nas w Sanktuarium Msze św. jak w niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy św. odprawimy obrzęd poświęcenia zbóż, ziół i kwiatów. Prosimy przynieść je do kościoła. Tego dnia na Sumie o godz. 11.00 będziemy dziękowali Panu Bogu za 15-letnią posługę Księdza Kustosza Eugeniusza Grzędzickiego. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. We wtorek również Kolegiata Kartuska przeżywać będzie swój doroczny Odpust „Wniebowzięcia NMP”.

 

  1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Dzieci modlących się za kapłanów. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem. Swój dyżur mają rodziny z Sianowskiej Huty: Bernadety Walkusz, Natalii Walkusz i Angeliki Labuda.

 

  1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”.

 

  1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli       i zapraszamy ponownie.