OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.08.2023 r.

27.08.2023 r. –XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Zapraszamy na Apel Sianowski. Dzisiaj poprowadzi parafia Św. Jana Chrzciciela z Mirachowa. Rozpoczniemy Mszą św. wieczorną o godz. 19.00. Potem o 20.30 Różaniec i o godz. 21.00 Apel Sianowski z procesją maryjną na Placu Pielgrzymkowym. W przyszłą niedzielę Apel poprowadzi parafia Św. Brata Alberta Chmielowskiego z Miechucina. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Od 1 września Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 18.00.

 

 1. Przed nami ostatni tydzień wakacji, zapewne gorący czas kompletowania całej wyprawki szkolnej. Nie zapominajmy jednak o uporządkowaniu swojego serca, by z Bogiem i po Bożemu rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. Rodziców prosimy o dopilnowanie tego.

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców Św. Filomeny.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

I piątek miesiąca – poświęcony Boskiemu Sercu Pana Jezusa z Komunią wynagradzającą i modlitwą za misje. Z rana odwiedzimy naszych chorych. \Okazja do spowiedzi św. Ipiątkowek i jednocześnie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kolektą na misje.

I sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 odmówimy Różaniec w intencji wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata, a który poprowadzi Róża Błogosławionego Carla Acutisa. Zapraszamy.

 

 1. Intencja modlitewna na miesiąc wrzesień dla Rodziny Żywego Różańca: „módlmy się w intencji naszych dzieci – o łaski Ducha Świętego w nauce”.

 

 1. Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem. Swój dyżur mają rodziny z Sianowskiej Huty: Janiny Merchel, Weroniki Merchel i Anny Sawickiej.

 

 1. Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony sprawować będziemy w niedzielę 3 września na Sumie o godz. 11.00. Wieniec dożynkowy przygotowuje Sołectwo Kolonia, a bochen chleba sołectwo Sianowska Huta. Pozostałe sołectwa owoce ziemi. Zapraszamy naszych rolników, ogrodników i działkowiczów.

 

 1. Za dwa tygodnie obchodzić będziemy nasz doroczny Odpust Parafialny „Narodzenia NMP”. Plakaty z programem odpustu są już wydrukowane, wyłożone w kruchcie kościoła i wywieszone w gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Porządku pilnować będą strażacy z Pomieczyńskiej i Sianowskiej Huty. We wtorek po Mszy św. zapraszamy do plebanii spotkanie organizacyjne Radę Parafialną oraz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” oraz pamiątki z naszego Sanktuarium.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.