OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2023

01.10.2023 r. –XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc maryjnego rozmodlenia na różańcu. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w kościele codziennie: w niedziele – przed Sumą o godz. 10.30, w dni powszednie – przed Mszą Św. wieczorną, czyli o godz. 17.30. Tym nabożeństwom przewodniczą poszczególne Róże Żywego Różańca według grafiku wywieszonego w gablotce w kruchcie kościoła i na stronie internetowej. Dodatkowo w poniedziałki i środy na godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną modlitwę. Prosimy również o wspólne odmawianie Różańca w kaplicy w Pomieczyńskiej Hucie i w Sianowskiej Hucie o godz. 19.00.

 

  1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

w poniedziałek Świętych Aniołów Stróżów,

– w środę Świętego Franciszka z Asyżu,

– w czwartek Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, dziewicę,

– w piątek Świętego Brunona, prezbitera, – Odpust w kolegiacie w Kartuzach o godz. 11.00,    pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny.

– w sobotę Najświętszej Maryi Panny, Różańcowej. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami, podczas której nastąpi poświęcenie różańców dzieci.

 

  1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

I czwartek miesiącapoświęcony naszym modlitwom za kapłanów, kleryków i o nowe powołania kapłańskie: rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców             Św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Zapraszamy.

I piątek miesiąca – poświęcony Boskiemu Sercu Pana Jezusa z Komunią wynagradzającą          i modlitwą za misje. Okazja do spowiedzi św. Ipiątkowek dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00.    O godz. 18.00 Msza św. wieczorna z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kolektą na misje.

I sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 odmówimy Różaniec w intencji wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata, a który poprowadzi Róża Matek        p. Mamelskiej. Zapraszamy.

Naszych chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w I czwartek, a ks. Marcin         w I piątek m-ca.

 

  1. Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem. Swój dyżur mają rodziny z Pomieczyńskiej Huty – Nowin: Barbary Żurańskiej, Brygidy Skorowskiej i Justyny Bobkowskiej .

 

  1. W sobotę podczas Mszy Św. o godz. 16.00 w Pomieczyńskiej Hucie nastąpi poświęcenie nowozakupionego Dzwonu na wieży. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek pod nazwą „Dwa Światy” na rzecz Kartuskiego Hospicjum, przeprowadzona przez naszych parafialnych wolontariuszy.

 

  1. Intencja modlitewna na miesiąc październik dla Rodziny Żywego Różańca: módlmy się, aby wszyscy nasi parafianie przekonali się do siły modlitwy Różańcowej.

 

  1. Nasza parafia organizuje wyjazdy:

– w przyszłą niedzielę do kina do Gdańska na film pt. „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina”. Koszt/os. 30 zł. Wyjazd o godz. 15.30.

– Pielgrzymka autokarowa Częstochowa – Toruń w dniach 10 – 11 listopada br. Koszt/os.

350 zł. Serdecznie zapraszamy do zapisów.

 

  1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, a dla Rodziny Żywego Różańca czasopismo „Różaniec” na m-c październik.