OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

  1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, wraz z Ks. Rektorem Tomaszem Huzarkiem.

 

  1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy kolejny Dzień Papieski – dziękujemy za posługę Papieża Św. Jana Pawła II. Prośmy o jego wstawiennictwo dla uzdolnionej młodzieży, by rozwijała w sobie dary Ducha Świętego, dlatego też przed kościołami odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Polecamy ją Waszej życzliwej ofiarności, a ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

  1. Dzisiaj również obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego wskutek poronienia, choroby, wypadku, zabójstwa, samobójstwa lub innych okoliczności. Podczas Sumy o godz. 11.00 polecimy je w naszych modlitwach.

 

  1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

-w poniedziałek – Św. Jadwigę Śląską;

-we wtorek Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

-w środę Święto Św. Łukasza, Ewangelisty – patrona służby zdrowia;

-w piątek Św. Jana Kantego, prezbitera.

 

  1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Ojców p. Franciszka Szwaby.

 

  1. Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem. Swój dyżur mają rodziny z Pomieczyńskiej Huty: Barbary Formela, Anny Szwaba i Edyty Szwaba.

 

  1. Od przyszłej soboty 21 października br. Msze św. o godz. 18.00 będą sprawowane już z formularza niedzielnego.

 

  1. Nasza parafia organizuje wyjazd do kina na najnowszy film pt. „Oblicze Jezusa” w sobotę o godz. 15.30. Koszt/os. 35 zł. Serdecznie zapraszamy do zapisów.

 

  1. Marek Trybowski – Dyrektor Kartuskiego Centrum Caritas – składa serdeczne podziękowanie za ubiegłoniedzielną akcję charytatywną „Dwa Światy”, podczas której w naszej parafii zebrano kwotę 6625,90 zł. na wyposażenie budynku hospicjum „Dom Nadziei”.

 

  1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”    i „Gość Niedzielny”.