OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiejszą niedzielą w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny, który mamy przeżyć pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Modlimy się w intencji misji katolickich i misjonarzy. 97 Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny.

 

 1. W dniu dzisiejszym odbywa się coroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii Świętej.

 

 1. W środę przypada 25ty dzień w miesiącu, a w naszej parafii przeżywać będziemy Parafialny Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. w intencji Dziecka poczętego, a zagrożonego aborcją, który poprowadzi Róża Rodziców św. Ojca Pio wraz z Panią Aleksandrą Marczyńską.

 

 1. W środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich udających się na wycieczko – pielgrzymkę do Torunia i Częstochowy w dniach 10-11 listopada br. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców Św. Moniki.

 

 1. W piątek przypada 11 Rocznica nominacji Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny, którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata, dlatego też Różaniec św. prowadzony przez Różę Rodziców Św. Michała Archanioła będziemy ofiarowali w intencji Księdza Biskupa.

 

 1. Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem. Swój dyżur mają rodziny z Pomieczyńskiej Huty: Beaty Mańskiej, Bogumiły Widrowskiej i Sabiny Pakur.

 

 1. W sobotę obchodzimy Święto ŚŚ. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Tego dnia będzie również Msza św. o godz. 8.00.

 

 1. Nasza parafia organizuje wyjazd do kina na najnowszy film pt. „Oblicze Jezusa” w sobotę 28 października o godz. 15.30. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt/os. 35 zł. Serdecznie zapraszamy do zapisów.

 

 1. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zadbajmy o porządki nie tylko na cmentarzu, ale i we własnej duszy, bo może nasi bliscy w czyśćcu już dosyć długo czekają na naszą pomoc, a więc: modlitwę, Mszę św. i Komunię św. za nich ofiarowaną. Można zatem składać za naszych zmarłych zdrowaśki roczne i jednorazowe do skrzynki pod chórem.

 

 1. 31 października na godz. 16:00 zapraszamy do naszego Sanktuarium wszystkie dzieci na „Bal Wszystkich Świętych”. Aby uczcić ich świętość i prosić o wstawiennictwo – zapraszamy dzieci przebrane za konkretnych świętych bądź błogosławionych czy anioła. Niedozwolone są przebrania upiorów i kościotrupów. Prosimy rodziców i dziadków o pomoc w pomyśle i przygotowaniu takiego stroju. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” oraz kalendarze ścienne na przyszły rok.