OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2023 r.

05.11.2023r. – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W dniu dzisiejszym serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na godz. 16.00 na tzw. „Sianowskie Zaduszki”. Nasi lokalni artyści zaprezentują treści słowno – muzyczne o przemijalności ludzkiego życia. Zapraszamy wszystkie rodziny – zarówno z parafii, jak i spoza – na tę niedzielną i listopadową zadumę nad naszym życiem.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

w czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

w piątek Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

w sobotę Św. Marcina z Tours, biskupa.

 

 1. W poniedziałek i we wtorek na godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec Żałobny, w czasie którego modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Wypominki roczne możemy zgłaszać do przyszłej niedzieli. Do końca oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, tj. do 8 listopada po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Różaniec św. za zmarłych na cmentarzu.

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek p. Mamelskiej.

 

 1. W dniach 10 – 11 listopada br. odbędzie się planowana wycieczko-pielgrzymka do Częstochowy i Torunia. Prośmy dla uczestników o bezpieczny wyjazd i powrót.

 

 1. W sobotę przypada 11 listopada – 105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i dzień modlitw za Ojczyznę. W Sanktuarium Msza św. rano o godz. 8.00 będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży dobro naszej Ojczyzny. O godz. 7.30 odmówimy Różaniec św. w intencji Ojczyzny, który poprowadzi Róża Matek p. Wickiej.

 

 1. Druga niedziela listopada jest obchodzona jako Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym, a w naszej parafii tego dnia, tj. 12 listopada gościć będziemy księdza Marcina Ciesielskiego, który pracuje na co dzień na Ukrainie. Przedstawi nam, jak wygląda prawdziwe życie ludzi i duszpasterstwo na Ukrainie, dlatego też po Mszach św. odbędzie się zbiórka pomocowa dla ks. Marcina i jego parafian, za którą już teraz serdecznie dziękujemy.

 

 1. W przyszłą niedzielę również na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 uświetni liturgię swoim śpiewem Zespół „Nieboskłonni”. Na Sumę o godz. 11.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w drugim roku formacji wraz z rodzicami. Prosimy, aby każdy przyszedł ze zniczem, który z darem modlitwy złożymy na grobach zmarłych kapłanów.

 

 1. Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem. Swój dyżur mają rodziny z Pomieczyńskiej Huty: Honoraty Pakur, Bernadety Cierockiej i Elżbiety Pobłockiej.

 

 1. Intencja modlitewna na miesiąc listopad dla Rodziny Żywego Różańca: – „Polecamy Bożemu Miłosierdziu zmarłe Członkinie i Członków z naszych Róż”.

 

 1. Uprzejmie prosimy o przedłużaniu opłat za groby i rezerwacje miejsc na naszym cmentarzu. Dziękujemy za wyrozumiałość.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, dla Rodziny Żywego Różańca czasopismo „Różaniec” oraz kalendarze ścienne na przyszły rok.