OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023 r.

12.11.2023r. – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym, a w naszej parafii tego dnia gościmy księdza Marcina Ciesielskiego, który pracuje na co dzień na Ukrainie. Przedstawi nam, jak wygląda prawdziwe życie ludzi i duszpasterstwo na Ukrainie, dlatego też po Mszach św. odbędzie się zbiórka pomocowa dla ks. Marcina i jego parafian, za którą serdecznie dziękujemy.

 

  1. Dzisiaj również na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 uświetni liturgię swoim śpiewem Zespół „Nieboskłonni”. Na Sumę o godz. 11.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w drugim roku formacji wraz z rodzicami. Prosimy, aby każdy przyszedł ze zniczem, który z darem modlitwy złożymy na grobach zmarłych kapłanów.

 

  1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

w poniedziałek Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

w piątek Św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę;

w sobotę Bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.

 

  1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek p. Stankowskiej.

 

  1. Kolejny raz odbędzie się w naszym dekanacie spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży. Młodzież z parafii i całego dekanatu kartuskiego zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w piątek 17 listopada o godz. 18.30 w parafii pw. Św. Wojciecha         w Kartuzach.

 

  1. Sprzątanie kościoła w piątek wieczorem. Swój dyżur mają rodziny z Pomieczyńskiej Huty: Elżbiety Markowskiej, Czesławy Kitowskiej i Pauliny Lahuta.

 

  1. W przyszłą niedzielę kolekta na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Polecamy ją Waszej życzliwej ofiarności.

 

  1. W dniach 3 – 6 kwietnia 2024 r. nasza parafia organizuje Pielgrzymkę autokarową. W programie: Góra Chełmska/k. Koszalina, Kołobrzeg, Trzęsacz, Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Szczecin, Gościkowo – Paradyż, Świebodzin. Koszt od osoby:     1270 zł. Podając tę informację odpowiednio wcześnie, możemy sobie miejsce zarezerwować i np. w trzech ratach dokonać wpłaty. Zapisy w biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Uprzejmie prosimy o przedłużaniu opłat za groby i rezerwacje miejsc na naszym cmentarzu. Dziękujemy za wyrozumiałość.

 

  1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, dla Rodziny Żywego Różańca czasopismo „Różaniec” oraz kalendarze ścienne na przyszły rok.