OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.11.2023 r. – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2023r. – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

 

  1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

w poniedziałek Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

we wtorek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;

w środę Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – dzień modlitw za organistów i muzyków kościelnych;

w piątek Świętych Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników z Wietnamu.

 

  1. W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców Świętej Moniki.

 

  1. W piątek – 24 listopada po Mszy św. zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia”, w czasie którego będziemy dziękowali Panu Bogu za powoli kończący się rok kościelny.

 

  1. Sprzątanie kościoła w sobotę rano. Swój dyżur mają rodziny z Pomieczyńskiej Huty: Anity Blok, Haliny Słowik i Hanny Marczyńskiej.

 

  1. W sobotę przypada 25ty dzień w miesiącu, a w naszej parafii Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przed Mszą św. o godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. w intencji dziecka poczętego, a zagrożonego aborcją, który poprowadzi pani Aleksandra Marczyńska. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza członków Duchowej Adopcji.

 

  1. Od przyszłej niedzieli – uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – nasz pan organista Mateusz będzie rozprowadzał poświęcony opłatek wigilijny.

 

  1. W środę – 29 listopada chętni uczniowie klas VIII biorą udział w wycieczce do Pelplina (nawiedzenie Katedry i zwiedzenie Muzeum Diecezjalnego). Jest to również przewidziane w formacji do bierzmowania. Z racji wolnych miejsc w autokarze chętne osoby mogą się również zapisać. Koszt/os. 80 zł.

 

  1. W dniach 3 – 6 kwietnia 2024 r. nasza parafia organizuje Pielgrzymkę autokarową. W programie: Góra Chełmska/k. Koszalina, Kołobrzeg, Trzęsacz, Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Szczecin, Gościkowo – Paradyż, Świebodzin. Koszt od osoby:     1270 zł. Podając tę informację odpowiednio wcześnie, możemy sobie miejsce zarezerwować i np. w trzech ratach dokonać wpłaty. Zapisy w biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” oraz kalendarze ścienne na przyszły rok.