Ogłoszenia parafialne

2.05.2021  – v Niedziela  Wielkanocy

 

 

 1. Dzisiaj Nabożeństwo Majowe w Sanktuarium z Litanią śpiewaną o godz. 18.30, potem Msza św. wieczorna. Od dzisiaj do września Msza św. wieczorna o godz. 19.00.

 

 1. Jutro przypada uroczystość głównej patronki Polski: NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Po Sumie odnowimy ”Milenijny Akt Oddania Polski”

 

 1. We wtorek na Mszę św. zapraszamy naszych Strażaków w ich patronalne święto – św. Floriana męczennika

 

 1. W tym tygodniu z Dni Eucharystycznych przypada:

   – I czwartek miesiąca poświęcony naszym modlitwom za kapłanów, kleryków i o nowe powołania zwłaszcza z naszej parafii. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek pani Mamelskiej. Serdecznie zapraszamy.

    – I piątek miesiąca poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Z rana odwiedzimy naszych chorych, od godz. 18.00 będzie okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży. O  godz. 19.00 Msza św. z wystawie- niem Najśw. Sakramentu oraz kolektą i modlitwą za misje.

 

 1. W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męczennika, głównego patrona Polski.

 

 1. W sobotę przeżywać będziemy Adorację w intencji uproszenia powołań do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego w ramach mostu modlitewnego w naszej Diecezji. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania, który poprowadzi Róża Matek pani Wickiej. Zapraszamy.

 

 1. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Dyżur mają rodziny ze Staniszewa: Barbary Sikora, Elżbiety Drywa i Sabiny Kreft

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, „Różaniec”, „Miłujcie się” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz darmowy Nr „Dobrych Nowin”

 

 1. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych

 

 1. Intencja modlitewna dla Rodziny Żywego Różańca na miesiąc maj – w intencji dzieci przygotowujących do I spowiedzi św. i uroczystej Komunii św.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą niedzielną Eucharystię. Życzymy wszystkim miłego dnia i zapraszamy ponownie.