Ogłoszenia parafialne

25.07.2021 – 17 Niedziela Zwykła

Zakończenie Wielkiego Odpustu Matki Boskiej Sianowskiej

 

 1. Dzisiaj ostatni dzień naszego Wielkiego Kaszubskiego Odpustu ku czci Matki Boskiej Szkaplerznej, Pani Sianowskiej. Uroczystej Sumie o godz. 11.30 przewodniczyć będzie ks. Bp Arkadiusz Okroj z Pelplina, na którą przybędzie XII Pielgrzymka Samorządowców.

              

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, o godz. 19.00 Msza św. wieczorna z kazaniem, o godz. 20.30 Różaniec Św. i o godz. 21.00 – Apel Sianowski z procesją ze świecami po Placu Pielgrzymkowym, który poprowadzą Ojcowie Franciszkanie z Wieżycy. Zachęcamy do licznego udziału.

 

 1. Apel Sianowski odprawiać będziemy w każdą niedzielę aż do odpustu parafialnego „Narodzenia N.M.P.” tj. do 13 września o tej samej porze, czyli o godz. 19.00 Msza św., o godz. 20.30 Różaniec Św. i o godz. 21.00 Apel z procesją. W każdą niedzielę prowadzi inna parafia.

 

4„Dzisiejsza niedziela 25 lipca br. jest  obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Modlimy się za poszkodowanych, a po Mszy św. będzie  zbiórka do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Warto pamiętać , że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli”. 

 

 1. Jutro o godz. 19.00 Msza Św. na naszym cmentarzu, gdzie owoce tegorocznego odpustu ofiarujemy za naszych bliskich zmarłych. Przed Mszą św. odmówimy Różaniec św. za zmarłych. Dlatego zapraszamy jutro na nasz cmentarz w Sianowie. W przypadku niepogody odprawimy wszystko w kościele a potem udamy się procesyjnie na cmentarz.

 

 1. Jutro po Mszy św. na plebanii spotkanie dla Rady parafialnej i naszych sołtysów

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.18.30 odmówimy Różaniec Św. w intencji powołań z naszej parafii, który prowadzi Róża Rodziców św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W sobotę rozpoczniemy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego polskiego narodu. Niech nam tutaj patronuje apostoł trzeźwości Św. Maksymilian Kolbe, którego relikwie posiadamy. A Rodzinę Żywego Różańca bardzo prosimy, aby w tym miesiącu modliła się gorąco: „o trzeźwość w naszej sanktuaryjnej parafii”.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”

 

 1. W przyszłą niedzielę w kaplicy w Pomieczyńskiej Hucie o godz. 12.30 odpust Matki Boskiej Anielskiej. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę Apel Sianowski poprowadzi parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP z Grzybna. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Sprzątanie kościoła w piątek po Mszy św.. Dyżur mają rodziny ze Staniszewa: Doroty Drywa, Agnieszki Labuda i Emilii Bielatowicz

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię, życzymy wszystkim miłej niedzieli i zaprasza- my ponownie