Ogłoszenia parafialne

19.09.2021 – XXV Niedziela Zwykła

 

 

  1. We wtorek nasze modlitwy zanosić będziemy do Boga przez wstawiennictwo Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zredagowana przez niego Ewangelia jest najdoskonalszym zapisem wydarzeń z życia Pana Jezusa. Przez jego pośrednictwo prośmy, aby każdy z nas, dotknięty spojrzeniem Chrystusa, umiał pozostawić wszystko i pójść za Nim. Dziękujmy za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła. Naszemu organiście panu Mateuszowi w dniu jego imienin życzymy obfitości łask Bożych w pracy dla dobra naszej parafii i w życiu osobistym.
  2. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy wyjątkowo o godz.17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.17.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek pani Serkowskiej. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W sobotę przypada 25 ty dzień w miesiącu, w naszej parafii Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 17.30 przed Mszą św. odmówimy Różaniec, który poprowadzi pani Aleksandra Marczyńska. Zapraszamy.

 

  1. Sprzątanie kościoła w piątek po Mszy św.. Swój dyżur mają rodziny ze Staniszewa: Joanny Trepczyk, Teresy Nojmiler i Brygidy Stenka

 

  1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką; jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”. Naszym rolnikom, ogrodnikom i działkowiczom polecamy nowy „Kalendarz dla Rolników” na rok 2021. Są również pamiątki z naszego Sanktuarium.

 

  1. Wszystkich pielgrzymów oraz sympatyków Kaszubskiej grupy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w przyszłą niedzielę – 26 września – o godz. 14:30, w parafii św. Kazimierza w Kartuzach. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą.

 

  1. W związku z dwuletnią formacją przygotowującą młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy Rodziców tejże młodzieży z klas VIII o odbiór specjalnej deklaracji zapoczątkowującej przygotowania. W najbliższą sobotę 25 września zapraszamy Rodziców wraz z młodzieżą na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo z wystawieniem Najśw. Sakramentu, w czasie którego młodzież uroczyście złoży swoje deklaracje. Po nabożeństwie nauka dla Rodziców i kandydatów.. Pomóżmy wspólnie odkryć młodym osobom piękno Kościoła i darów Ducha św.

                                                                                 

  1. Serdecznie witamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię i zapraszamy ponownie. Życzymy wszystkim miłej niedzieli.