Ogłoszenia parafialne

4.XII.2022  – II Niedziela Adwentu

 

 

 1. Dzisiaj „Dzień modlitwy” i zbiórka przed kościołami na rzecz pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na Stolicę Apostolską.

 

 1. W środę zapraszamy na spowiedź adwentową w naszym kościele: 8.00 – 9.00 i potem od 16.30 – 18.00. z udziałem kapłanów z dekanatu.

 

 1. W czwartek przypada uroczystość „Niepokalanego Poczęcia NMP” i 10 rocznica ingresu biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Otoczmy go serdeczną modlitwą, by Bóg zachował nam go w zdrowiu i bezpieczeństwie po najdłuższe lata. Msza  św. o godz. 7.00 i 18.00. Różaniec w tym dniu ofiarujmy za naszego Arcypasterza w 10tą rocznicę ingresu do katedry pelplińskiej.

 

 1. Zapraszamy w czwartek na godz. 12.00 do Sanktuarium na „Godzinę łaski”, która łączy się z objawieniem Maryi. To 8 grudnia 1947 roku w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: „ Życzę sobie, aby każdego 8 XII, w południe obchodzono „Godzinę Łaski” dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była rozpowszechniona. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Módlcie się szczególnie za kapłanów a zwłaszcza za tych, którzy porzucili stan kapłański”. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy do Sanktuarium w godzinie od 12.00 – 13.00.

 

 1. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek pani Stankowskiej. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Przez cały Adwent odmawiamy Różaniec Św. przed Mszą Św. wieczorną a w piątki Koronkę do Bożego Miłosierdzia o dobrą spowiedź adwentową dla naszych parafian. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Swój dyżur mają rodziny z Koloni: Julii Karczewskiej, Renaty Sikora i Agnieszki Damps.

 

 1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką; jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, „Różaniec” oraz darmowe „Dobre Nowiny”

 

 1. W dniach 9 – 10 grudnia tj. piątek i sobota odbędą się rekolekcje kerygmatyczne „GPS” dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Prowadzącym rekolekcje będzie ks. Witold Pijanowski – wikariusz z parafii św. Jana w Sierakowicach wraz z ekipą świeckich animatorów. Początek o godz. 17.30 w Domu Pielgrzyma. Prosimy rodziców młodzieży o krótkie spotkanie organizacyjne po Mszy św. Udział w rekolekcjach jest obowiązkowy w formacji do Bierzmowania.

 

 1. Robimy zapisy do kina w Rumii na najnowszy film o Bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim pt. „Prorok” do 17 grudnia. Wjazd o godz. 14.30, koszt 24,- zł od osoby. Zapraszamy.

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię i zapraszamy ponownie a Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli.