Ogłoszenia parafialne

14.08.2022  – XX niedziela  ZWYKŁA

 

  1. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką: jest „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”.

 

  1. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. U nas w Sanktuarium Msze św. jak w niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy św. odprawimy obrzęd poświęcenia kłosów zbóż, ziół i kwiatów. Prosimy przynieść je do kościoła.
  1. Dzisiaj zapraszamy do Sanktuarium na wspólną modlitwę wieczorną: o godz.19.00 – Msza św., o godz. 20,30 – Różaniec Św., a o godz. 21.00 – Apel Sianowski z procesją maryjną ze świecami po Placu Pielgrzymkowym,  którą poprowadzi parafia  św. Trójcy z Sulęczyna a jutro parafia św. Michała Archanioła z Lipusza.  Zapraszamy. 
  1. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Dyżur mają rodziny z Koloni: Anny Dzienisz, Marceliny  Szymichowskiej i Mirosławy Renka
  1. Jutro Kolegiata Kartuska przeżywać będzie swój doroczny Odpust „Wniebowzięcia N.M.P.” Suma odpustowa pod przewodnictwem  Ks. Bpa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 12.30, na którą  Ks. Dziekan serdecznie  zaprasza.
  1. Sołtys wsi Kolonia zaprasza mieszkańców na zebranie w sprawie Funduszu Sołeckiego we wtorek 16 sierpnia na godz. 19.00 do Szkoły Podstawowej
  2. Sołtys Staniszewa informuje, że 17 sierpnia, czyli w środę o godz. 19.00 w Szkole Podstawowej w Staniszewie odbędzie się zebranie wiejskie Sołectwa Staniszewo w sprawie Funduszu  Sołeckiego.
  3. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą, świąteczną Eucharystię. Życzymy wszystkim radosnego świętowania i zapraszamy ponownie a Drogim Parafianom życzymy miłego dnia.